Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Halka rezonatör tabanlı ayarlanabilir dalga emici ve elektromanyetik enerji toplayıcı.
İlan Tarihi: 17.03.2015
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2014/13393
Halka rezonatör tabanlı ayarlanabilir dalga emici ve elektromanyetik enerji toplayıcı.
Ayarlanabilir dalga emici ve elektromanyetik enerji toplayıcıya ait bakır rezonatör (1), FR4 üzerine yerleştirilmiş ve arka kısmı metal tabaka ile kaplı, rezonatör üzerine yerleştirilen SMV 1249-079 cinsi varikap (3) ile ayarlanabilir özelliğe sahip bir sinyal emici ve elektromanyetik enerji toplayıcı (Şekil 1) gerçekleştirilmiştir. Yapılan bu buluş ile nümerik olarak 5.01 GHz frekansında dalganın %99 oranında emiliminin sağlanması (Şekil 2) ve %45 oranında alternatif enerjiye dönüştürülmesi (Şekil 3) gerçekleştirilmiştir. Böylece belirtilen tek bir yapı ile hem sinyal emilimi, hem de elektromanyetik enerji toplayıcı gerçekleştirilmektedir. Böyle bir yapının taşınabilir elektronik cihazlara adapte edilmesi ile elektronik cihazlarda enerji verimliliğinin arttırılması gerçekleştirilebilir.
Elektronik, Savunma Sanayi, Radar
Başvuru (Araştırma raporu talep etme aşamasında)
Ticarileşme
10.000 USD

 • Adı Soyadı
  Dr. Furkan Dinçer
 • Unvanı / Görevi
  Patent Sahibi
 • Kurumu/Kuruluş
  Mustafa Kemal Üniversitesi
 • Telefon
  (507) 049 46 26
 • E-posta
  dincermuhendislik@gmail.com
 • Adres
  Mustafa Kemal Üniversitesi