Lisans veya devir verilmek istenen patent, faydalı model veya tasarım korumalı teknolojilere ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Türkçe/Turkish        İngilizce/English
Yol yüzeyi uyarı butonu.
İlan Tarihi: 02.04.2015
Lisans verme veya Devir verme
Patent
2013/08194
Yol yüzeyi uyarı butonu.
Karayoluna ölçüsünce açılan delik içerisine yapıştırıcı sürüldükten sonra yerine yerleştirilmiş yol yüzeyi uyarı butonunun, yol yüzeyinde belirgin şekilde görülen ışıklı uyarıcı bağlanmış Bağlantı Başlığı (5) üzerinden taşıt tekeri geçişi esnasında tekerin teması ile birlikte Alt Gövde (1) ’nin içerisinde boş kısma doğru inmeye başlar. Taşıt tekerinin, ışıklı uyarıcı Bağlantı Başlığı (5) üzerinden çekilmeye başlaması ile birlikte teker temasından kurtulan ışıklı uyarıcı Bağlantı Başlığı (5), Alt Gövde (1) iç kısmında yer Alan yay (2) ile dışarıya doğru itilir. Işıklı uyarıcı Bağlantı başlığı (5) yol yüzeyinde yeniden ilk konumuna dönerek belirgin biçimde uyarı işlevini devam ettirir.
Ulaşım (Karayolları)
Başvuru (Araştırma raporu düzenlenmesi aşamasında)
Prototip üretimine hazır
10 milyon USD

 • Adı Soyadı
  Yusuf ÇETİN
 • Unvanı / Görevi
  Firma Sahibi
 • Kurumu/Kuruluş
  Çetin İnnovation Ar-Ge Dış Tic. Ltd. Şti.
 • Telefon
  (535) 858 89 18
 • E-posta
  pilotyusuf@hotmail.com
 • Adres
  Çukurahmediye Mah. Oğul Sok. No: 7 54200 Adapazarı / Sakarya