Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
İzolasyonlu kompozit panellerde kullanılan koruyucu kilitli denizlik detayı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/07/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/01630
Buluş Başlığı İzolasyonlu kompozit panellerde kullanılan koruyucu kilitli denizlik detayı
Başvuru Sahibi ALİ ÇETİN SÖNMEZ
Buluş Sahibi ALİ ÇETİN SÖNMEZ
IPC Sınıfı E06B 1/00
Buluş Özeti

Buluş, izolasyonlu kompozit panellerin alt yüzey (8) ve üst yüzeyinde (7) genellikle metal, alüminyum, kraft kağıt, membran, cam yünü takviyeli polyester, suni lifli levha, alçıpan v.b. oluşmuştur. Yan yüzeylerinde (3) logolu kenar bantlı malzemlerle yapılan, arasında izolasyon dolgu malzemesi olarak (1) kullanılan kompozit panellerin başına ve sonuna (6) ön yüzeye özellikle yağmur deresi içerisine gelen ucunda izolasyonun yağmurdan etkilenmemesi ve izolasyon maddesinin zaman içerisinde özelliğini kaybetmemesi için sac veya plastik gibi şekillendirilebilir malzemelerden yapılan düz "L" şeklinde, ters "L" şeklinde ve düz şekilde koruyucu (2) parçadır.