Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Silecek mekanizması bağlantı unsurlarında geliştirme TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/07/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/01634
Buluş Başlığı Silecek mekanizması bağlantı unsurlarında geliştirme
Başvuru Sahibi FAZ ELEKTRIK MOTOR MAKINA SANAYI VE TICARET A.Ş.
Buluş Sahibi KAAN AYDIN
IPC Sınıfı B60S 1/32
Buluş Özeti

Mevcut buluş taşıtlarda kullanılan silecek takımlarına ilişkin olup söz konusu sistemlerin daha güvenli ve uzun vadede sağlıklı çalışmasına yönelik bir dizi geliştirme ihtiva etmektedir. Mevcut buluşa göre mekanik tahrik orta eksene taşınmış ve böylece hareket kolları üzerinde kademeli iletimden kaynaklanan olumsuz etkiler bertaraf edilmiştir. Mevcut buluşa göre silecek mekanizmasında tahriki sağlayan motor elemanının harekete başlaması ile silme hareketinin başladığı alt önü konumda konumlandırılmış hareket laması bir ikinci hareket kolu ile bağlantılı değildir. Diğer yandan lamaların hareket kollarına ve motor krank grubunun bir motor laması üzerinden hareket kollarına bağlandığı orta eksende kullanılan enjeksiyon döküm sayesinde mekanik iletim elemanlarında mukavemet üst düzeye taşınmıştır.