Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Basınç kontrollü elastik tüp meme. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2004/02047
Buluş Başlığı Basınç kontrollü elastik tüp meme.
Başvuru Sahibi ROBERT BOSCH GMBH
Buluş Sahibi OĞUZHAN OĞUZLAR
IPC Sınıfı F02M 61/04
Buluş Özeti

Yüksek basınçlı sıvı veya gaz püskürtme sistemleri içten yanmalı motorların yakıt sistemleri, gaz türbini yakıt sistemleri, roket motoru yakıt ve yakıcı sistemleri, boyama sistemleri, karıştırma işlemleri ve yüzey temizleme sistemleri gibi sanayiinin birçok alanında kullanılmaktadır. Örneğin günümüzde yaygın olarak kullanılan yüksek püskürtme basıncı ile çalışan yakıt sistemlerinin yer aldığı içten yanmalı motorlarda kullanılan enjektör sistemi çok sayıda ve hareketli hassas işlenmiş parçalardan oluşan karmaşık ve aşınmaya maruz bir sistemdir. Bu buluş her türlü sıvı veya gaz akışkanın önceden belirlenmiş yüksek basınç değerleri ile püskürtülmesini, akışkan basıncı azaltıldığında püskürtme işlemini durdurarak sızdırmazlığı ve püskürtme basıncının kontrolünü tüp şeklinde bir yapıya sahip olan enjektör memesinin elastik davranışı sayesinde sağlayan bir sistem ile ilgilidir. Basınç kontrollü elastik tüp meme bağımsız hareketli bir parça içermediğinden alışılagelen iğneli DEVAMI VAR.