Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektrikli ısıtma sistemleri için bir elektronik kontrol ünitesi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2004/02059
Buluş Başlığı Elektrikli ısıtma sistemleri için bir elektronik kontrol ünitesi
Başvuru Sahibi BAYMAK MAKİNA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi RASİM AKYALI
IPC Sınıfı H02M 1/00
Buluş Özeti

Buluş elektrik ısıtma sistemlerinde kullanılan bir elektronik kontrol ünitesi olup; anot (2.1) ve ısıtma sistemi şasesi arasındaki gerilim belli bir değerin altına düştüğünde bir uyarı verilmesini sağlayan bir anot kontrol birimi (2); depodaki su sıcaklığını izleyen bir sıcaklık algolama birimi (3), hafızasında belli toleranslar dahilinde hesaplanarak girilmiş su ısıtma sürelerini barındıran, sıcaklık algılama birininden (3) sıcaklık verilerini alarak, bu verileri hafızasında belirlenen bahsedilen su ısıtma süreleri ile karşılaştıran, tespit ettiği değerler hafızasındaki süre değer aralığının dışında olduğunda bu durumu kaydeden ve bu durumunda kullanıcıyı uyaran bir merkezi işlemci birimi (1) içermektedir.