Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Polisaj keçesi ve kesim makinesinde yenilik TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/08/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/02091
Buluş Başlığı Polisaj keçesi ve kesim makinesinde yenilik
Başvuru Sahibi UĞURLU FİNİSAJ SİSTEMLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi MUSTAFA KISMETLİ
IPC Sınıfı C14B 15/00
Buluş Özeti

Buluş, kürkün konumlandırıldığı bir yüzey (1.5), bahsedilen yüzeye (1.5) doğru ilerleme sağlayan tahrik vasıtası (1.1) ve bahsedilen tahrik vasıtasıyla irtibatlı kesme bıçağı (1.4) içeren ayrıca bahsedilen kürkün bahsedilen yüzey (1.5) üzerine sabitlenmesini sağlamak üzere bahsedilen tahrik vasıtası (1.1) ile irtibatlı ve kürk üzerine baskı uygulayan en az bir sıkıştırma elemanı, bir yandan bahsedilen sıkıştırma elemanı üzerinde döner serbestliğe sahip olacak şekilde konumlandırılan ve diğer yandan bahsedilen kesme bıçağını (1.4) taşıyan en az bir kesme koluna (1.3) sahip kürk polisaj keçesi kesim makinesi (1) ve bununla üretilen emniyet bariyerli polisaj keçesidir (2).