Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Mobilya kapak parçaları üzerinde iyileştirme. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/09/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/02220
Buluş Başlığı Mobilya kapak parçaları üzerinde iyileştirme.
Başvuru Sahibi UTKAN METAL ALÜMİNYUM PAZARLAMA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEHMET KETEN
IPC Sınıfı A47B 96/00
Buluş Özeti

Buluş; mobilya üzerine açılan kanal ve bu kanala geçen bağlantı aparatı (3) sayesinde yapıştırma ve sabitleme işleminin yüzeyi arttırılmaktadır. Bağlantı aparatının (3), kapak parçasına geçme uzantılarının (4) mobilya kapak parçası geçme kanalına (2) geçmeleri sayesinde mobilya kapak parçası (1) ile bağlantı aparatı (3) birbirine sabitlenmiş olur. Mobilya üzerine açılan kanalın içine sürülen yapıştırıcı ve bu kanala takılan mobilya kanalına geçme uzantısı (5) sayesinde bağlantı aparatının (3) mobilyaya sıkı bir şekilde sabitlenmesi sağlanmaktadır. Bu sayede mobilya kapak parçasının (1) kenarlarının açılması yada yapıştırıcılı yüzeyde deformasyon oluşması engellenmektedir. Sabitleme aparatının (3) mobilya kanalına geçme uzantısında (5) bulunan va kanaldan çıkmayı engelleyen çıkıntıları (6) sayesinde sabitleme aparatının kanaldan çıkması engellenmiş olur. Bu sayede mobilya kapak parçası mobilyaya hem yapıştırıcı ile hemde geometrik yapısı ile sabitlenmiş olmaktadır.