Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Yüksek güvenlikli kilit sistemlerinde ve özellikle delinmez kilit rozetlerinde geliştirme TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/09/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/02288
Buluş Başlığı Yüksek güvenlikli kilit sistemlerinde ve özellikle delinmez kilit rozetlerinde geliştirme
Başvuru Sahibi KALE ÇELİK EŞYA TİC. SAN. A.Ş.
Buluş Sahibi FİKRET AKTÜRK
IPC Sınıfı E05B 15/00
Buluş Özeti

Mevcut buluş bir barel çekirdeği ve üzerinde konumlu bir anahtar giriş kanalı haricinde söz konusu barel çekirdeğini dışarıdan örten ve dış müdahalelere karşı koruyan bir rozet mekanizması ihtiva eden bir kilit sistemine ilişkindir. Sistem ayrıca söz konusu rozet mekanizmasının bir kapının iç tarafında söz konusu barel çekirdeği ekseninde monte edilen bir rozet ana bağlantı elemanı ile en az bir sıkıştırma elemanı üzerinden bağlantılandırılmış bir rozet başlığı ihtiva eder. Söz konusu rozet başlığı ile kapı aksamı arasında barel çekirdeğinin dış tarafa bakan bölümünü örten ve barel çekirdeği ile rozet başlığı arasındaki mesafeyi arttıran bir iç rozet konumlandırılmıştır.