Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektrikli fan kasasına monteli kayış gerdirme tertibatı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/09/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/02350
Buluş Başlığı Elektrikli fan kasasına monteli kayış gerdirme tertibatı.
Başvuru Sahibi ALTUNTAŞ HAVALANDIRMA TURİZM SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi OSMAN ALTUNTAŞ
IPC Sınıfı F24F
Buluş Özeti

Buluş konusu tertibat, kapalı alanların (büyük ve küçük baş hayvan ahırları, seralar fabrikalar atölyeler ve benzeri alanların) havalandırmalarında kullanılan elektrikli fanlardaki motorun hareketini kanatlara ileten kayışın gerdirilmesini sağlayan bir tertibatla ilgili olup; kayış gerdirme mili (5), milin bir anahtar yardımı ile döndürülmesi için mile sabit olarak tasarlanan mil hareket cıvatası (5.1), geometrik özelliği sayesinde milden (5) aldığı dönme hareketi ile motor bağlantı sacını (4.2) yatay olarak kaydırmak için tasarlanan kamı (5.2), gerdirme tertibatı serbest bırakıldığında tertibatı ilk konumuna geri getiren yay (5.4) ile bağlantı sacına (5.3) ve milin (5) kanat çerçeve sacına (1.3) sabitlenmesi için kullanılan mil sabitleme somunundan (5.6) oluşan elektrik fanlarındaki bir kayış gerdirme tertibatıdır.