Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Bir evaporatör ve evaporatör üretim yöntemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2004/02418
Buluş Başlığı Bir evaporatör ve evaporatör üretim yöntemi.
Başvuru Sahibi ARÇELİK ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi NURETTİN TOLGA AYNUR
IPC Sınıfı F25B 39/02;F25D 21/08
Buluş Özeti

Bu buluş, ev cihazlarında tercihan soğutucularda, temas ettiği ortamı soğutmak için kullanılan, içinden soğutucu akışkanın geçtiği bir veya birden fazla sayıda boru (2) ve ortamdan borudaki (2) soğutucu akışkana ısı transferini kolaylaştıran, bir veya birden fazla sayıda boru kanadı (3), boru (2) ve boru kanadı (3) üzerinde oluşan karlanmayı kolayca eriten, bir veya birden fazla sayıda ısıtıcı kanadına (5) sahip en az bir adet ısıtıcı (4) içeren bir evaporatör (1) ve üzerinde içine ısıtıcı kanatların (5) yerleştiği bir veya birden fazla sayıda ısıtıcı kanadı yuvası (12) içeren bir fikstür (11) yardımıyla ısıtıcı kanatlarının (5) ısıtıcıya (4) tutturulmasını, oluşan ısıtıcı serpantininin boru (2) ve boru kanatlarından (3) oluşan boru serpantini üzerine takılmasını tanımlayan bir evaporatör üretim yöntemi ile ilgilidir.