Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sac işleme makinalarında takım açısı değiştirme tertibatı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/10/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/02466
Buluş Başlığı Sac işleme makinalarında takım açısı değiştirme tertibatı
Başvuru Sahibi DURMAZLAR MAKINA SAN. VE TİC. A.Ş.
Buluş Sahibi AHMET CİVAN
IPC Sınıfı B21D 43/02
Buluş Özeti

Buluş, bir sehpa üzerinde yer düzlemine göre paralel hareketler yapabilecek tarzda yerleştirilmiş bir sac levha üzerine, üstte bir takım (7) ve altta bir matris (16) vasıtasıyla şekil verilmesini sağlayan ve punch diye adlandırılan makinalarla ilgilidir. Buluş özellikle; bahsedilen sac levha üzerinde sınırsız bir kesme, şekillendirme işlemi yapılabilmesini sağlamak için bahsedilen takımları (7) bünyesinde bulunduran takım taşıyıcı kovanın (6) bir merkez eksen (4) etrafında kontrol edilebilir bir şekilde çevirilmesi, ve bu çevirme işleminin miktarının aynıyla fakat birbiriyle irtibatsız olarak altta bulunan multi tool matrisine (11) de verilmesiyle ilgilidir.