Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çimento ve kil bazlı yapı malzemeleri için su geçirmezliği sağlayan kompozisyon. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2004/02592
Buluş Başlığı Çimento ve kil bazlı yapı malzemeleri için su geçirmezliği sağlayan kompozisyon.
Başvuru Sahibi ILGIN AKTAN;ÖZEL ANTALYA KOLEJİ;ÖZGE NADASTEPE;ŞABAN AKTAN
Buluş Sahibi ŞABAN AKTAN;ILGIN AKTAN;ÖZGE NADASTEPE;ŞABAN AKTAN;ILGIN AKTAN;ÖZGE NADASTEPE;ÖZGE NADASTEPE;ŞABAN AKTAN;ILGIN AKTAN;ŞABAN AKTAN;ILGIN AKTAN;ÖZGE NADASTEPE
IPC Sınıfı C04B 24/38;C04B 41/48;C04B 41/63;C09D 105/04;C09K 3/18
Buluş Özeti

Suya karşı dirençli ve hidrofobik özellikler taşıyan çimento veya kil bazlı yapı malzemeleri elde etmek üzere, alginik asit metal tuzlarını ve bir hidrokarbon solventi içeren bir kompozisyon ve bu kompozisyon üretmek için bir yöntem tarif edilmiştir. Söz konusu kompozisyonun suda çözünmeyen bileşenleri, yapı malzemesindeki boşlukları doldurmakta ve yapı üzerinde meydana gelebilecek su sızması ve birikmesini oluşturduğu hidrofobik tabaka sayesinde önlemektedir.