Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
AA 1020 tipi (alttan çıkmalı testereli) tek kafa kesim makinelerinde kullanılan dikey eksende hareket ile yatay düzlemde testere açı ayarı ve dikey eksende sabitleme sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/02905
Buluş Başlığı AA 1020 tipi (alttan çıkmalı testereli) tek kafa kesim makinelerinde kullanılan dikey eksende hareket ile yatay düzlemde testere açı ayarı ve dikey eksende sabitleme sistemi.
Başvuru Sahibi KABAN MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi SALİM KABAN
IPC Sınıfı B23D 1/00
Buluş Özeti

Buluş konusu; dikey eksende hareket ile yatay düzlemde testere açı ayarı ve dikey eksende sabitleme sistemidir. kesici tester taşıyıcı yatağı (1) flanş askı sistemiyle (6) dikey eksende döndürme koluna (5) bağlanmaktadır. Kolun döndürülmesiyle testere taşıyıcı yatağı (1) dikey olarak hareket etmekte ve frenleme diski (3) boşa çıkmaktadır. Manual kolla (2) testere istenilen kesim açısına ayarlanmaktadır. Açı ayarından sonra dikey eksende döndürme kolu (5) döndürülerek testere taşıyıcı yatağı (1) yukarı çekilmektedir. Sabitleme diski üst plakayla (4) testere taşıyıcısı yatağı (1) düzlemleri arasında sıkışmakta ve testere grubu sabitlenmektedir. Testere taşıyıcı yatağı (1) kullanıcı kontrolünde hareket etmekte ve kesim açısında testere taşıyıcı yatağının (1) sabitlenmesi kolay olmaktadır.