Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sabit noktadan hareketli çekme ve basma yaylı menteşe gövde. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2004/03123
Buluş Başlığı Sabit noktadan hareketli çekme ve basma yaylı menteşe gövde.
Başvuru Sahibi İMSAN MAKİNA YEDEK PARÇA SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi İSMET KILIÇ
IPC Sınıfı E05D 3/06
Buluş Özeti

Bu buluş, gövde ve kapaktan oluşan fırın tipi pişirici cihazlarda, benzeri ev işyeri gereçlerinde kapakların gövdeye bağlanıp çalışmasını sağlayan sabit noktadan hareketli çekme ve basma yaylı menteşe gövde ile ilgili olup, özelliği; üzerine kilit sacı (4) sabitlenmiş olan L sacının (18) aşağıya doğru hareketi ile alttan cıvata monteli gövde (1) veya alttan gaga monteli gövdeye (2) sabitlenmiş olan mekanizma (12) ve içindeki stoplama sacının (8) aşağıya hareket etmesi, grill duruma geçme sırasında basma yayının (11) L sacının (18) stoplama makarasından (7) geçerken kapanıp açılıp hareketsiz duruma geçmesi, çekme yayının (13) açılması, L sacının (18) açılma mesafesinin gövde (1-2) üzerindeki U çökertmenin kapalı kısmı ve mekanizmanın (12) L saçıyla (18) birleştirildiği deliklerin sıvanmış kısımlarına dayanmasıdır.