Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Contalı yuvarlak hava kanalı birleştirme elemanları TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/12/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/03149
Buluş Başlığı Contalı yuvarlak hava kanalı birleştirme elemanları
Başvuru Sahibi LİNK YAPI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEHMET ÖZKAN ÜNAL
IPC Sınıfı F16L 23/04
Buluş Özeti

Bu buluş yuvarlak hava kanallarında havanın akışını istenen biçim, yön ve hızda sağlamak için hava akışını dağıtıcı, sağlayıcı, hızlandırıcı ve yönlendirici birleştirme elemanları ile ilgilidir. Spiral kenetli yuvarlak hava kanalları (1) 6m veya 3m standart boylarda üretilirler. Uygulamada hava kanallarının (1) birbirine montajı, yani havalandırma tesisatının kurulmasında ek parçaları (fittingsler) kullanılır Bütün fittingslerde olduğu gibi hava kaçağının önlenmesi için dirseklerde (2) ağızlarında çapına uygun ölçüde sızdırmazlık contasıyla (3) imal edilirler ve hava kanalların (1) içine geçecek çapta yapılırlar. Kullanılan bütün fittingslerin ağzında U şeklinde şerit bu conta (3) kullanılır