Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Temas ve kese alanlarında püskürtme delikli meme TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2004/03164
Buluş Başlığı Temas ve kese alanlarında püskürtme delikli meme
Başvuru Sahibi ROBERT BOSCH GMBH
Buluş Sahibi AXEL HOCKENBERG
IPC Sınıfı F02M 61/18
Buluş Özeti

Tarif edilen buluş yüksek basınçlı yakıt püskürtme sistemlerine sahip büyük hacimli içten yanmalı motorlarda kullanılan enjektörlerde, enjektör hacmini büyütmeden yakıt debisini artırabilmek ve silindir içerisinde yanma koşullarını iyileştirecek bir enjektör meme sistemini kapsamaktadır. Sözü geçen buluş enjektör iğnesi (2) ile enjektör memesi (1) temas yüzeyinde (5) yer alan üst sıra püskürtme deliklerini (6) ve enjektör iğnesinin (2) uç kısmı ile enjektör memesinin (1) uç iç yüzeyinin oluşturduğu kese veya mikro kese hacmine (4) açılan alt sıra püskürtme deliklerini (7) içermekte olup üst sıra delikler (6) ile alt sıra delikler (7) arasında bir kesişme açısı (10) bulunabilmektedir. Ayrıca üst sıra püskürtme deliklerinin (6) eksenleri ve mikro kese hacmine (4) açılan alt sıra püskürtme deliklerinin (7) eksenleri enjektör (DEVAMI VAR).