Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Ön ödemeli sayaçlar için bir satış birimi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2004/03468
Buluş Başlığı Ön ödemeli sayaçlar için bir satış birimi.
Başvuru Sahibi ELEKTROMED ELEKTRONİK SANAYİ VE SAĞLIK HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi FATİH ŞAHİN
IPC Sınıfı G06Q 30/00
Buluş Özeti

Kartlı ön ödemeli sayaç sistemlerinde kullanılan bir satış birimi (3) olup özelliği; üzerine müdahale edildiğinde, bu müdahaleyi bahsedilen mikroişlemci birimine bildiren bir sensör içermesi, bir hücresel ağ ve/veya internet üzerinden haberleşmeyi sağlayan en az bir haberleşme arayüzü içermesi, mikroişlemci biriminin; başka bir bilgisayarda satış biriminin (3) çalışmasına izin vermemesi, sensörden müdahale sinyali aldığında satış biriminin çalışmasına izin vermemesi, satış birimiyle (3) yapılan satışları ve satış birimine yapılan müdahaleleri bir hafıza birimine yazması ve bahsedilen hafızadaki bilgileri haberleşme arayüzü üzerinden bahsedilen kurum bilgisayarına (6) göndermesi ile karakterize edilmektedir.