Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Portatif kaşe. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/12/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/03471
Buluş Başlığı Portatif kaşe.
Başvuru Sahibi SHINY SHIH
Buluş Sahibi SHINY SHIH
IPC Sınıfı B41K 1/00
Buluş Özeti

Hareket edebilecek şekilde bir mahfazanın içine yerleştirilmiş bir tutacağa sahip bir portatif kaşe. Bir düğme, mahfazanın üst tarafında yer alan uzunlamasına yarığa doğru uzanır. Tutacak mahfazanın açık ucuna doğru uzanan bir bar ve oturağa sahiptir. Oturak bir ikinci gerilim yayı ile dönebilecek şekilde monte edilmiş bir ıstampayla süngere sahiptir. Bunun sayesinde, içe çekilmiş pozisyondayken, ıstampa ve karakter ünitesi birbirlerine dayanmak üzere dönerler ve karakter ünitesini mürekkeplemek üzere mahfaza içine çekilirler. Tutacak düğme ile itildiğinde, karakter ünitesi ve ıstampa mahfaza dışına uzanırlar ve kullanıcının ellerini kirletmezler, ve karakter ünitesi kaşeleme için mahfazaya dik bir konuma döner.