Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Elektrik motor tahrikli tam otomatik-elektronik açılıp kapanabilen kapı kilitleme sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/12/2014
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/03488
Buluş Başlığı Elektrik motor tahrikli tam otomatik-elektronik açılıp kapanabilen kapı kilitleme sistemi.
Başvuru Sahibi AL NALBURİYE HIRDAVAT TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi TÜRKER YILMAZ
IPC Sınıfı E05F 15/14
Buluş Özeti

Buluş özellikle ahşap, cam, alüminyum ve demir kapılarda kullanılan bütün kilitlere adapte edilip kullanılabilen bir otomatik kapı kilit sistemine ilişkin olup beyinden gelen komuta göre adapte edildiği kilidi açıp kapatan motor bloğu (1), elektrik kesintisinde kapıyı açıp kapatacak enerjiyi sağlayan akü bloğu (4), içerden, dışardan ve sensörün verdiği sinyallere göre motor bloğunu açıp kapatma komutunu veren açma kapama bloğu (5), motor bloğuna elektrik ulaştıran fiş kontak (3) ve kapının konumunu belirten ve beyne bunun sinyalini yollayan kapı sensöründen (2) oluşmaktadır.