Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sürgülü anahtarlık düzeneği TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/03728
Buluş Başlığı Sürgülü anahtarlık düzeneği
Başvuru Sahibi OĞUZHAN KÖROĞLU
Buluş Sahibi OĞUZHAN KÖROĞLU
IPC Sınıfı E05B 15/00
Buluş Özeti

Mevcut buluş, bir veya birden fazla anahtarın bir arada düzenli bir şekilde tutulup istenildiği anda pratik bir biçimde kullanımını sağlayan geliştirilmiş bir sürgülü anahtarlık düzeneğine dairdir. Söz konusu anahtarlık sistemi, anahtarların ana gövdeye (5) kolayca yerleştirilmesine olanak sağlayan bir ek kapağı (1) içermesinin yanında anahtarların gelişgüzel ve istem dışı hareketini kısıtlayan ve ayrıca zaman içinde metal yorgunluğundan kaynaklanabilecek problemleri elimine eden çift yönlü ve çok kıvrımlı yaprak yayları (7) ihtiva etmektedir. Böylece kullanıcıya pratik ve estetik bir kullanımın yanında uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım da sunulmaktadır.