Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kalsiyum silikat ve poliüretandan mamül boru askı destekleri TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2004/03733
Buluş Başlığı Kalsiyum silikat ve poliüretandan mamül boru askı destekleri
Başvuru Sahibi LİNK YAPI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEHMET ÖZKAN ÜNAL
IPC Sınıfı F16L 25/00
Buluş Özeti

Bu buluş yapılarda buhar boruları, metal eriyiklerin aktarılması için kullanılan borular, kızgın yağ boruları, sıcak su boruları gibi sıcak ya da soğuk sıvı ya da gaz taşıyan borularda kullanılan izolasyon askı destekleri ile ilgilidir. Kalsiyum silikat levhalar halinde üretilmektedir. Bu levhalar dekopaj testere ile şekillendirilir ve üst üste şamat harcı ile yapıştırılır. Böylece silindir şeklindeki boru askı desteğinin bir yarısı hazırlanmış olur. İki yarı silindir (1) boru (2) üzerine karşılıklı takılıp yapıştırıldığında boru askı desteği artık görevini yapmaya hazırdır. Kalsiyum silikat boru askı desteği (3) üzerinde ısıya dayanıklı MP-11 boyası (4) vardır.