Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kablo Sabitleme Tertibatı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00098
Buluş Başlığı Kablo Sabitleme Tertibatı
Başvuru Sahibi SİLTER İLERİ ÜTÜLEME SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MUZAFFER SERENLİ
IPC Sınıfı H02G 15/00
Buluş Özeti

Buluş, endüstride kullanılan elektrikli cihazların ve makinaların elektrik besleme kablolarının cihaza girişinde sabitlenmesi ve dış ortamdan gelecek yabancı maddelere karşı izolasyonunu sağlamak amacıyla elektrik kablosu cihaz giriş ucunda konumlandırılan kablo sabitleme tertibatı ile ilgili olup, özelliği; elektrik kablosunun sabitlenmesi için üzerinde kablonun geçeceği bir açıklık bulunan, üzerinde en az bir helis sıkıştırma kanadının (1.1) oluşturulduğu en az bir erkek konnektör (1), bahsedilen sıkıştırma kanadının (1.1) sabitleme yapmak üzere yuvalandığı en az bir elips halka kanalı (2.3) ihtiva eden, üzerinde kablonun geçeceği açıklık bulunan en az bir dişi konnektör (2) ile ilgilidir.