Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Basınçlı hava hortumlarının bağlantı soketlerinde yenilik. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00101
Buluş Başlığı Basınçlı hava hortumlarının bağlantı soketlerinde yenilik.
Başvuru Sahibi ALPERENLER GIDA OTOMOTİV VE İNŞAAT SANAYİ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi VEDAT SÜRMELİ
IPC Sınıfı A47L
Buluş Özeti

Buluş, basınçlı hava kullanılan tesislerde basınçlı hava hortumlarına ekleme yapılmasını sağlayan, üzerinde sızdırmazlık ve emniyet elemanları bulunan en az bir erkek soket (1) ve bahsedilen erkek soketin (1) üzerinde bulunan sızdırmazlık ve emniyet elemanlarına uygun formda bir iç yapıya sahip en az bir dişi yuvaya (2) sahip, bahsedilen erkek soket (1) ile dişi yuvanın (2) birbirine sıkı irtibatlanmasını, iki gövdenin (1,2) birbirine göre dönmesini ve bahsedilen iki gövdenin (1,2) gerektiğinde demonte edilmesini sağlamak üzere, bahsedilen soket (1) ve yuva (2) arasında konumlandırılan en az bir merkezleme burcu (3) içeren basınçlı hava tesisatı bağlantı elemanlarıdır.