Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Metal içecek kutuları için hijyenik kapak kapama makinesi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/01/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00176
Buluş Başlığı Metal içecek kutuları için hijyenik kapak kapama makinesi.
Başvuru Sahibi YILMAZ MAKİNE SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi HÜSEYİN YILMAZ
IPC Sınıfı B65D 1/00
Buluş Özeti

Buluşumuz; metal kutular içerisinde piyasaya arz edilen içeceklerin, kutu üst yüzeylerinin dış etkenlerden, bakteri ve/veya mikroplardan izole edilmesi için, kutu üst yüzeyine plastik v.b. materyallerden mamul kapak kapatan makineler ile ilgili olup, özelliği; plastik sarmal bobin (1) haldeki malzemenin, avare kasnaklar (2) arasından geçirilerek açılmasından sonra, öncelikle ısıtma ünitesinden (4) geçirilip plastik sarmal bobinin (1) ısıtılması ve bu bobinin ısıyla şekil verme ünitesinden geçerek (5), kutu kapak formunun oluşturulması ve oluşan bu formun, metal kutuya kapak takma ünitesinde (7) kapaksız kutular (10) üzerine takılması ve arta kalan plastik bobin çapaklarının artık/çapak sarma ünitesince sarılarak kapağı takılmış kutuların (9) elde edilmesidir. Sistem; plastik sarmal bobin (1), avare kasnaklar (2), şasi (3), ısıtma ünitesi (4), ısıyla şekil verme ünitesi (5), kapak kesme ünitesi (6), metal kutuya kapak takma ünitesi (7), artık/çapak sarma ünitesi (8), kapağı takılmış kutular (9) ve kapaksız kutulardan oluşur.