Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kir bıraktırma polimerlerini ihtiva eden deterjan bileşimleri. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/11/2016
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 1998/00961
Buluş Başlığı Kir bıraktırma polimerlerini ihtiva eden deterjan bileşimleri.
Başvuru Sahibi UNILEVER N.V.
Buluş Sahibi NORA LYNN;WILFRIED BLOKZIJL;REGINALD VEAR SCOWEN;MUHAMAD SAMI FALOU;ANDREW MARTIN CREETH;ANDREW DAVID GREEN
IPC Sınıfı C11D 3/37
Buluş Özeti

25 °C da deminarilize su içinde 10 u aşmayan bir ağ % 1 sulu çözelti pH ına sahip olan, narin kumaşların yıkanması için müsait bir ağartıcı-olmayan çamaşır deterjanı bileşimi, sürfaktan, deterjan kurucu maddesi ve örneğin, tereftalik asit, izoftalik asit, sülfoizoftalik asit ve etilen glikolün bir tanımlanmış suda-çözünür ya da suda-dağılabilir sülfonatlanmış uç-başlıklı olmayan poliesteri olan bir kir bıraktırma polimerini ihtiva etmektedir.