Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
DD4060 ,,Yarı Otomatik İkili Su Tahliye ve DD4070 ,,Yarı Otomatik Üçlü Su Tahliye"" Tipi Makinalarında Birden Fazla Farklı Tip Profillere Kanal Açma İçin Tasarlanan Ayar Sistemi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/02/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00233
Buluş Başlığı DD4060 ,,Yarı Otomatik İkili Su Tahliye ve DD4070 ,,Yarı Otomatik Üçlü Su Tahliye"" Tipi Makinalarında Birden Fazla Farklı Tip Profillere Kanal Açma İçin Tasarlanan Ayar Sistemi.
Başvuru Sahibi KABAN MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi SALİM KABAN
IPC Sınıfı E03B 9/00
Buluş Özeti

Buluş konusu ; birden fazla farklı profillere su kanalı açma için ayar kolaylığı sağlayan sistemdir,Özel Sıkma kolları ( l ) yarım tur döndürülerek fireze motor grupları boşa alınmaktadır. Daha önceden birden fazla farklı profile göre ayarlanmış olan birden fazla istasyonlu stoper parçaları ( 2 ) aynı konuma getirilmektedir. Vidalı topuzlar (3 ) vasıtası ile fireze motor grupları istenilen ayara getirilmektedir. Özel sıkma kolları geri döndürülerek ayarlama işlemi tamamlanmaktadır.Özel sıkma kollarının (1) yardımı ile ayar işlemi herhangi bir başka yardımcı anahtara ihtiyaç duyulmaksızın yapılabilmektedir. Buluşumuz olan bu sistemle birden fazla farklı tip profiline su tahliye kanal açma ayarı için gerekli olan zaman en aza indirgenmiş olmaktadır.