Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Koltuk, kanepe, bazalarda bir üretim tekniği. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/02/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00242
Buluş Başlığı Koltuk, kanepe, bazalarda bir üretim tekniği.
Başvuru Sahibi İNCİ MOBİLYA MALZEMELERİ TİCARET VE SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi SİNAN GÜLEÇ
IPC Sınıfı A47C 5/00
Buluş Özeti

Buluş, insanların oturması ve istirahat etmesi için, kullanım ihtiyacına göre tasarlanan ölçülerde, ağırlık taşıyabilen formda en az bir oturma gövdesi (12), bahsedilen gövde (12) kenarlarına irtibatlandırılan, farklı geometrilerde kol koyma amaçlı en az iki kolluk (12.1) ve insanların yaslanarak oturabilmesini sağlayan bahsedilen gövdenin bir kenarına irtibatlanan, farklı geometrilerde en az bir sırtlığa (12.2) sahip, bahsedilen gövde (12), kolluk (12.1) ve sırtlığın (12.2) kullanımı, taşınması veya yer değiştirilmesi sırasında kolaylık sağlamak üzere, hafif, kırılmaz, yanmaz özellikli, darbe emici ve ağırlık taşıyabilen polistiren malzemeden en az bir iç çekirdek gövde (1) içeren koltuk , kanepe ve puflardır.