Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Mühür Olarak da Kullanılan Kombine Güvenlik Kilidi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/02/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00266
Buluş Başlığı Mühür Olarak da Kullanılan Kombine Güvenlik Kilidi
Başvuru Sahibi ARSİS EMNİYET SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi LÜTFİ OKAN
IPC Sınıfı E05B 39/00
Buluş Özeti

Buluşumuz; elektrik, su, doğalgaz v.s. sayaçlarının kullanım miktarını ölçen kısımlarının,ve mühürleme amaçlı (tır, vagon, posta paketi, vs.) güvenliğini sağlamak için veya abonelerin kullanımını sınırlı sürelerde engellemek için kullanılan güvenlik üniteleri ile ilgili olup, özelliği;güçlendirilmiş mühür gövdesine sabitlenmiş çelik telin (1) sayacın, vana, rakor vb. hareket edebilen parçalarına veya söküldüğünde ölçme özelliğini yitiren parçalarındaki özel deliklere geçirilmesinden sonra, çelik telin (1) uç kısmının mühür gövdesindeki (2) yarıktan, önce alttan sonra üstten iki defa geçirerek mühürleme işleminin sağlanmasıdır. Mühürlemenin yapıldığını kanıtlamak ve mührün kırıldığını anlamak adına mühür gövdesi (2) üzerine hologram etiket (4) yapıştırılmıştır.Sistem; çelik tel (1), mühür gövdesi (2), kilit (3), hologram etiket (4), konik iç gövde (5), çelik bilye (6) ve yaydan (7) oluşur.