Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Parlak yüzeyli makas mekanizması TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/02/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00317
Buluş Başlığı Parlak yüzeyli makas mekanizması
Başvuru Sahibi EKSAN MEKANİZMA MAKAS SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi BÜLENT YONDEMİR
IPC Sınıfı A47C 17/00
Buluş Özeti

Buluşumuz;çek-yat olarak bilinen ev gerecinin, üst kısmının açılıp yatak olarak kullanılmasını sağlayan mekanizmalar ile ilgili olup, özelliği;mekanizmanın hareketi sağlayan profil kolların ve diğer tüm aparatlarının parlak görünüm veren galvaniz krom nikel (cr-Ni) malzemeden mamül (kaplanmış) olması ve bu sayede mekanizmanın metal kollu koltuklarda kullanıldığında yan kısımlarda bütünlük sağlanmasıdır. Sistem; "V" bükümlü ayak(1), "Z" bükümlü kol (2),bükük yay(3), yay perçini (4),uzun mafsal (5), sabitleme kolu (6), derin "Z" bükümlü kol (7), mandallı mafsal (8), köprü sacı (9), dil (10), küçük yay (11), patlamalı sok kanat (12),"Z" bükümlü sağ kanat (13), kısa mafsal (14), dayama perçini (15) ve kol perçininden (16) oluşur.