Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Zemin betonlarında sadece tahta mala işlemi yapan perdah makinesi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2005/00352
Buluş Başlığı Zemin betonlarında sadece tahta mala işlemi yapan perdah makinesi.
Başvuru Sahibi OSKAR MAKİNA İNŞAAT SANAYİ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi AYDIN CÖMERT
IPC Sınıfı B28B 11/08;E04F 21/00
Buluş Özeti

Buluşumuz zemin betonlarında; betonun tahta mala işlemini, perdahını (kaba düzeltmesini) diskle yapan perdah makinesidir. Tahta mala işlemi ile çelik mala işlemi arasında tork, güç, devir vb. çalışma parametreleri farklıdır. Bu farklılıktan dolayı makine teknolojisinde iki işleme de uygun olmayan ara parametreler kullanılmak suretiyle tek bir makine kullanılmaktadır. Buluşumuz olan sadece disk yapar perdah makinesi; sadece tahta mala işlemi yapan bir makinedir. Makinemiz zemin betonlarında kaba düzeltme-perdahlama işlemi yapmak üzere tasarlanmış uygun parametrelere (düşük devir, uygun tork vb.) sahip bir makinedir.