Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Üzerinde sabitlenmiş, sökülebilen ve çıkarılabilen bir tutamağa sahip olan kap. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/02/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00389
Buluş Başlığı Üzerinde sabitlenmiş, sökülebilen ve çıkarılabilen bir tutamağa sahip olan kap.
Başvuru Sahibi HEINRICH BAUMGARTEN KG SPEZIALFABRIK FÜR BESCHLAGTEILE
Buluş Sahibi ROLF-GÜNTER BAUMGARTEN
IPC Sınıfı A47J 45/07
Buluş Özeti

Buluş, üzerinde sabitlenmiş, sökülebilen ve çıkarılabilen bir tutamağa sahip olan kap (01) ile ilgilidir. Kabın (01) dış tarafına bir tutma elemanı (02) yerleştirilmiştir. Tutamakta (10) bir oyuk (04) bulunması öngörülmüştür; tutma elemanı (02) şekil bağlantısı ile bahsi geçen bu oyuğa (02) sokulabilmektedir. Tutamakta (10) bir sürgüleme mekanizmasının bulunması öngörülmüştür. Bu sürgüleme mekanizması, tutma elemanına (02) şekil bağlantısı ve/veya kuvvet bağlantısı ile geçirilebilen bir sürgü elemanı ile elle çalıştırılabilen ve sürgüleme mekanizmasının açılabilmesini sağlayan bir işletim elemanına sahiptir. Sürgüleme elemanı bir kapama yayı şeklinde yapılmıştır; sürgülenmiş durumda iken bu kapama yayına tutma elemanına (2) şekil ve/veya kuvvet bağlantısı ile geçirilebilir. İşletim elemanı, eksenel olarak sürgülenebilecek şekilde yerleştirilen bir basma düğmesi (13) şeklindedir. Tutma yayının (07) serbest hareket eden ucu, basma düğmesinde (13) bir oyuğa veya boşluğa geçirilir.