Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Çift çıkışlı soba sistemi TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/02/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00443
Buluş Başlığı Çift çıkışlı soba sistemi
Başvuru Sahibi DİRSAN ISI VE METAL İŞLEME SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ASIM ELCUMAN
IPC Sınıfı F23J 13/04
Buluş Özeti

Buluş; sobalar içerisinde yakılan yakıtlardan çıkan gazların bacalardan çıkmasını kolaylaştıran ve aynı zamanda sıcak gaz karışımından yüksek verim almak için geliştirilmiş sistemle ilgilidir. Soba (7) üzerine monte edilmiş olan ana parça (8) üzerinde bulunan kanal ağızları (4) soba (7) cehennemliğinden çıkan sıcak gaz karışımının kanallar (2) içerisine girmesini sağlamaktadır. Kanallar (2) içerisinden geçen sıcak gaz karışımı ana parçanın (8) iç kısmında bulunan hazne (5) içerisinde toplanmaktadır. hazne (5) içerisinde toplanan sıcak gaz karışımı baca deliği (3) üzerine monte edilmiş olan soba borusu (6) ile atmosferik ortama çıkmaktadır. Yakılan yakıttan çıkan kurumlar hazne (5) içerisinde toplanmaktadır. hazne (5) içerisinde toplanan kurumlar daha sonra kurum boşaltma deliğinden boşaltılmaktadır.