Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Sırt tipi elektrikli U.L.V. (Soğuk Sisleme) ilaçlama cihazı TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/02/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00558
Buluş Başlığı Sırt tipi elektrikli U.L.V. (Soğuk Sisleme) ilaçlama cihazı
Başvuru Sahibi COŞKUN AKSU-AKSU İLAÇLAMA MAKİNALARI ÜRETİMİ TİCARET
Buluş Sahibi COŞKUN AKSU-AKSU İLAÇLAMA MAKİNALARI ÜRETİMİ TİCARET
IPC Sınıfı E01H 1/05
Buluş Özeti

Bilumum haşere ilaçlamalarında kullanılabilir olup, özelliği itibari ile ağırlığı oluşturan motor gövdesini(40) ve ilaç deposunu(12), semer(l) vasıtası ile sırtta taşınabililir şekilde dizayn edilmiş olmasıdır. Cihazın çalışmasıyla motor gövdesinin(40) içinde bulunan elektrik motorunun(46) emiş yaparak, hava akımını 2 nolu hortumla(32), püskürtme gövdesi tutamağına(33) gelmesi sağlanmaktadır. Püskürtme gövdesi(34) ve püskürtme gövdesi tutamağının(33) içerisinde sıkışan hava akımı, emiş püskürtme memesinin(35) ilaç deposundan(12) sıvıyı emmesini sağlamaktadır. Emilen sıvı atomizörden(36) geçerken, oluşan hava akımının etkisi ile parçalanarak sis haline dönüşmesidir. Üretilen hava akımı hava çıkış borusundan(22) çıkmaktadır, ilaç deposundan sağlanan emme, emiş alış borusundan(23) emiş veriş borusuna(24) verilmektedir(resim-5).Hava akımı ve 1 nolu hortum(26), 2 nolu hortumun(32) içinden geçmekte ve emiş püskürtme memesinin(35) emmesini sağlamaktadır.