Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kanalizasyon şebekelerindeki borular için entegre conta TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/03/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00629
Buluş Başlığı Kanalizasyon şebekelerindeki borular için entegre conta
Başvuru Sahibi SEÇİL KAUÇUK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ORHAN KOÇ
IPC Sınıfı F16L 23/00
Buluş Özeti

Bu buluş, şehir ve bölge planlamasında, kişisel ihtiyaçlar ve kullanımlar sonucunda ortaya çıkan atık suların çevre ve insan sağlığını etkilemeyecek şekilde arıtma tesislerine aktarılmasında kullanılan yer altı kanalizasyon şebekelerindeki borulardaki entegre contalar ile ilgilidir. Kanalizasyon şebekelerindeki beton boru sistemi; entegre conta ve beton boru olmak üzere iki ayrı parçadan oluşmaktadır. Bu buluşla geliştirilen entegre conta; ana özelliği itibariyle; sızdırmazlığı sağlayan bölümün (1) gövdeye (2) göre daha yumuşak ve elastik yapıda olması ve sızdırmazlığı sağlayan bölümün (1) tercihen 40 shore sertlik değerinde, gövdenin ise tercihen 70 sertlik derecesinde olması ile karakterize edilmektedir.