Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Yüksek kimyasal agresifliğe sahip ürünleri kullanan deri, kumaş veya benzerlerinin işlenmesi için özel olarak uygulanmış yapısal geliştirmelere sahip olan tambur TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2005/00651
Buluş Başlığı Yüksek kimyasal agresifliğe sahip ürünleri kullanan deri, kumaş veya benzerlerinin işlenmesi için özel olarak uygulanmış yapısal geliştirmelere sahip olan tambur
Başvuru Sahibi ITALPROGETTI ENGINEERING S.P.A.
Buluş Sahibi MARIO SERRINI
IPC Sınıfı D01D 5/00
Buluş Özeti

Çeşitli üretim süreçlerinde gerekli olan sulu ve kuru bütün işlemlerin ve özellikle, peroksitler veya benzerleri gibi yüksek agresifliğe sahip kimyasal ürünler kullanan işlemlerin yerine getirilmesi için uygun olan deri, kumaş veya benzerlerinin işlenmesi amaçlı bir tambur; bütün bunlar iç silindiri yüzeyinde polimerik malzeme ile kaplama bölgeleri öngörülmüş olan tamburun, metal malzemeden dış yapıya sahip olan bağlantı araçlarının, kapağın, ve korozyona maruz kalan her türlü diğer elemanın polimerik malzemeden olan yapısı ve ayrıca yeni tasarıma sahip ısı eşanj örterinin kullanımı sayesindedir. Ayrıca kapağın aktüatörleri ve tambur hareket transmisyon sistemi ile ilgili yapısal geliştirmeler söz konusudur.