Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Seramik oksijen yayıcı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/03/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00735
Buluş Başlığı Seramik oksijen yayıcı.
Başvuru Sahibi KALE SERAMİK ÇANAKKALE KALEBODUR SERAMİK SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi AYSEL SÜER
IPC Sınıfı B01F 3/00
Buluş Özeti

Buluş, sıvı içericisinde gaz absorpsiyonuna ihtiyaç duyan alanlarda özellikle balık, yavru balık, larva üretim havuzlarında oksijenin suda çözünme işlemini gerçekleştiren oksijen yayıcı (7) ilgili olup, özellikle bahsedilen oksijen yayıcının (7) bir oksijen yayıcı parça (6) ve bahsedilen oksijen yayıcı parça (6) iki ucunu kapatan bir üst bağlantı parçası (1) ve alt bağlantı parçası (2), silindir,kare üçken vb. şekillerde olabilen bir oksijen yayıcı parça (seramik kısım) (6), üst bağlantı parçası (1) ve alt bağlantı parçası (2) ile seramik kısım (6) arasında oksijen sızıntısını engelleyici üst ve alt sızdırmazlık contaları (3,4), seramik kısım (6) içerisinden geçerek üst bağlantı parçası (1) ve alt bağlantı parçasını (2) birbirine bağlayan bir bağlantı elemanı (5) , bahsedilen üst bağlantı parçası (1) üzerinde konumlandırılmış oksijen tüpü bağlantı ucu (8) ve en az bir oksijen girişi (9) içerir.