Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Emniyet kilitli ürün kabı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/03/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00782
Buluş Başlığı Emniyet kilitli ürün kabı.
Başvuru Sahibi ÖZGE PLASTİK AMBALAJ SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ŞABAN YAVUZ
IPC Sınıfı A47J 47/02
Buluş Özeti

Bu buluş, pasta, kek, turta, çikolata gibi gıda maddeleri ve değişik tür ürünler koyularak hem teşhir hem de satış sonrası taşıma ve koruma amaçlı kullanılabilen emniyet kilit sistemine sahip ürün kapları ile ilgilidir. Bu buluşla geliştirilen emniyet kilitli ürün kabı ana elemanlar olarak; çeperinde federler (6) ve emniyet kilidi tutucuları (5) bulunan gövde (1) ile çeperinde iç kısmı delik (4) emniyet kilitleri (3) bulunan gerektiğinde mukavemeti arttırıcı federlere sahip kapaktan (2) oluşması ve genel görünüm itibariyle, prizmatik (kare veya dikdörtgen veya çokgen prizma), silindirik, elipsoid, kübik veya küresel olmak üzere çeşitli geometrik şekil ve boyutlarda olması ile karakterize edilmektedir.