Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Flanş birleştirme köşe elemanı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/03/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00852
Buluş Başlığı Flanş birleştirme köşe elemanı.
Başvuru Sahibi LİNK YAPI SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEHMET ÖZKAN ÜNAL
IPC Sınıfı E05D 1/00
Buluş Özeti

Buluş konusu olan köşe bağlantı elemanı sacdan (1) yapılmış ve yekpare haldedir.Üzerinde bir adet birleştirme cıvata deliği (2) iki adet de tespit deliği (3) bulunmaktadır. Köşe bağlantı elemanının iç köşesi (8) ile dış köşenin (4) birbirlerine uyumlu olmasından dolayı köşe bağlantı elemanları art arda sıralandığında bir parçanın dış köşesi (4) diğer parçanın iç köşesine (8) geçer ve arada boşluk kalmaz. Arada boşluk kalmadığı için üretim sırasında malzeme kaybı %40 oranında ortadan kalkar ve aynı anda daha fazla parçanın üretilmesini sağlanarak zamandan tasarruf edilir. Malzeme kaybının önlenmesi ve zamandan tasarruf edilmesi parçanın maliyetinin düşmesini ve rekabet gücü kazanmasını sağlar.