Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Tek hücrede çift membranlı yakıt pili. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/03/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00947
Buluş Başlığı Tek hücrede çift membranlı yakıt pili.
Başvuru Sahibi EMRE MÜŞAVİRLİK KALİBRASYON TURİZM VE DIŞ TİCARET LTD. ŞTİ.;PROF. DR. BEYCAN İBRAHİMOĞLU
Buluş Sahibi PROF. DR. BEYCAN İBRAHİMOĞLU;PROF. DR. BEYCAN İBRAHİMOĞLU
IPC Sınıfı H01M 8/00
Buluş Özeti

Sunulan buluş bir hücrede iki membran ve bu membranlar arasında yerleştirilmiş tek bir akım toplayıcıdan oluşan yakıt hücresi ile ilgilidir. Bu yakıt pilinde hücre içerisindeki akım toplayıcı ve gaz difîizyon tabakalarım, paslanmaz çelikten gözenekli olarak yapılmış bir levha yerine getirmektedir. Aynı zamanda paslanmaz çelikten yapılan gözenekli levha, gaz difuzyon ve akım toplayıcı elemanların bütün fonksiyonlarını yerine getirmektedir. Sunulan buluşta, yakıt iki membran arasına yerleştirilmiş yakıt deposuna verilmektedir. Depoya verilen yakıt, her iki membrana aynı basınç ve hızla ulaşarak reaksiyon oluşturmaktadır. Reaksiyon sonucu, her iki membran yüzeyine kaplanmış elektrotlarda (Anotta), protonlardan ayrılmış elektronları toplamak için bir adet akım toplayıcı yerleştirilmiştir.