Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Motor gergi rayı. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/03/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/00955
Buluş Başlığı Motor gergi rayı.
Başvuru Sahibi MUSTAFA GÜLEÇ
Buluş Sahibi MUSTAFA GÜLEÇ
IPC Sınıfı F16B 35/00
Buluş Özeti

Buluş, makine ve diğer imalat sahalarında kullanılan elektrik motorları, 5 redüktörlü motorlar veya şanzımanlara bağlanan, kayış, zincir gibi hareket ileten elemanların gerdirilmesinde kullanılan gergi rayı ile ilgilidir. Motor gergi rayımız; gezer rayı (4) hareket ettiren gergi civatasından (1), gergi işlemi tamamlandıktan sonra vidalan sıkılarak gergi civatasını (1) sabitleyen gergi civata sabitleme yatağından (2), makine gövdesine bağlanan 10 sabit raydan (3), elektrik motorları redüktörlü motorlar ve şanzumanların bağlandığı gezer raylardan (4), gergi civatasının (1) bağlandığı gergi somunundan (5), motorun bağlanması için gerekli civataların takılacağı motor civata deliklerinden (6) ve sabit rayın (3) gövdeye bağlanması için gerekli civataların takılacağı gövde bağlama civatası deliklerinden (7) oluşmaktadır.