Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
CE 3000 tipi robot sisteminde çerçeve sürükleme ve döndürme işlemlerinin aynı grup üzerinden yapılması modeli TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 23/03/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/01047
Buluş Başlığı CE 3000 tipi robot sisteminde çerçeve sürükleme ve döndürme işlemlerinin aynı grup üzerinden yapılması modeli
Başvuru Sahibi KABAN MAKİNA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi SALİM KABAN
IPC Sınıfı B29C 37/00
Buluş Özeti

Buluşumuz, PVC profil çerçevelerin (1) kaynak sonrası köşe temizleme işlemlerinin tam otomatik yapılması sağlamaktadır. Kaynak işlemi tamamlanmış PVC profil çerçeve (1), profil sehpasına ulaştığı andan itibaren robot sistem (2) devreye girmektedir. Sürükleme ve döndürme işlemini yapan tek kafa (3) tarafından yakalanmakta ve yatay düzlemde CNC köşe temizleme makinesinin (4) temizleme ağzına kadar getirilmekte olan PVC profil çerçeveyi (1) CNC tipi temizleme makinesi (4) içeri almakta ve kaynatılmış olan köşeyi temizlemektedir. Robot sistemi (2) PVC profil çerçeveyi (1) 45 derece çevirmekte, sürüklemekte ve bir sonra köşeyi CNC tipi temizleme makinesinin (4) temizleme ağzına bırakmaktadır. PVC profil Çevrenin (1) dört köşesi temizlendikten sonra robot sistemi (2) tarafından çıkış noktasına götürülmektedir.