Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Körük üretimi için yöntem ve donanım TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2005/01311
Buluş Başlığı Körük üretimi için yöntem ve donanım
Başvuru Sahibi A. I. R. SÜSPANSİYON SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ENGİN ÜLGÜR
IPC Sınıfı B29C 35/02;B60G 13/14
Buluş Özeti

Buluş, süspansiyon körük lastikleri için, boru şeklinde eksiz olarak üretilen iç katman (2) kullanılarak sarma işleminin yapılması, ürün bileşenlerinin özelliklerine göre bir ısıda, ön şekillendirme yapılmamış ürünün (1) ön ısıtmaya tabi tutulmasından sonra ön şekillendirme işleminin yapılması, dört yönlü çalışan hidrolik tertibat (9) ve bahsedilen tertibat (9) üzerinde bulunan vulkanizasyon kalıbı (10) ile vulkanizasyon işleminin yapılması, tercihe bağlı olarak bir metal parça alt kıvırıcı (18) , bir metal barca üst kıvırıcı (19) ve üst yüzeyi düz olan ürün montaj parçanın (13) montaj sırasında içe veya dışa doğru esnemesini önleyen, tırnakların (20) kullanılması ile montajın yapılması adımlarını içeren bir üretim yöntemi ve donanımları ile ilgilidir.