Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Oluk sayısı ve laminasyon saç konstruksiyonu modifiye edilmiş elektrik motoru rotor grubu. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/01478
Buluş Başlığı Oluk sayısı ve laminasyon saç konstruksiyonu modifiye edilmiş elektrik motoru rotor grubu.
Başvuru Sahibi FAZ ELEKTRIK MOTOR MAKINA SANAYI VE TICARET A.Ş.
Buluş Sahibi DENİZ TANER
IPC Sınıfı H02K 1/00
Buluş Özeti

Mevcut buluşa göre sunulan geliştirmenin temel özellikleri bir elektrik motorunda presten geçirilen saçların eğimli laminasyon paketleri oluşturması, laminasyon göbeğinin yıldız kesitli olması ve mile çapraz tırtıl uygulaması yapılması, 12 oluklu armatür tasarımının tercih edilmesi, laminasyon paketlerindeki sac kalınlığının belirgin ölçüde inceltilmesi, motor milindeki segman kanallarının ve dolayısıyla bunlarla beraber kullanılan rondelaların kaldırılması, yağ sıçratma diskleri kullanılması, motor milinin burç içinde çalışan bölgelerine yüzey sertleştirme operasyonu uygulanması, ve motor milinin paslanmasını engellemek amacı ile kimyasal oksıdasyon tekniği uygulanması şeklinde özetlenebilir.