Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kök bitkileri ve meyvelerden üretilen konsantrelerin saflaştırılması ve renksizleştirilmesi suretiyle fruktoz ve glikoz üretilmesi. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 21/02/2014
Koruma türü Patent
Başvuru Numarası 2005/01497
Buluş Başlığı Kök bitkileri ve meyvelerden üretilen konsantrelerin saflaştırılması ve renksizleştirilmesi suretiyle fruktoz ve glikoz üretilmesi.
Başvuru Sahibi ALVERA GIDA VE KİMYA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MUSTAFA ÇELİK;MEHMET ÇELİK
IPC Sınıfı C13K 1/00;C13K 11/00;C13K 3/00
Buluş Özeti

Buluş konusu, kök bitkileri (şeker pancarı, havuç, vs) ve meyvelerden (üzüm, incir, kayısı, hurma, elma, vs) üretilen konsantrelerin saflaştırılması ve renksizleştirilmesi suretiyle fruktoz ve glikoz üretilmesi olup; Şeker pancarından kristallendirilmiş sakaroz üretmeksizin 4634 sayılı kanun kapsamındaki şeker tarifine girmeyen ve hammadde olarak şeker pancarı ve muhtelif meyveleri kullanarak elde edilecek fruktoz ve glikoz üretimidir. Şeker pancarından % 100 saf fruktoz (33) ve % 100 saf glikoz (34) üretilmesidir. Şeker pancarından, üzüm ve incir gibi meyvelerden elde edilen sıvı haldeki fruktoz ve glikoz; sıvı halde üretilebileceği gibi toz haline getirilerek katı halde de üretilebilecektir.