Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Dönerli disk pulluk TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/01646
Buluş Başlığı Dönerli disk pulluk
Başvuru Sahibi ÜNLÜ ZİRAAT ALETLERİ ZİRAİ ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi HALİT ÜNLÜ
IPC Sınıfı A01B 5/00
Buluş Özeti

Buluş, bir pulluğun döndürme tertibatı ile donatılmasıyla dönerli disk pulluk oluşturulmuş olup bahsedilen dönerli disk pulluğun, boylamasına uzun bir dikdörtgen ana profil gövdesi (1), içerisi U şeklinde girintili yay şeklinde bir döndürme tertibatı U Profili (3), bahsedilen ana gövde (1) üzerine konumlandırılmış bir ana gövde dönüş merkezi (6) ile ana gövdenin yan tarafına konumlandırılmış bir hidrolik piston (5) ve hidrolik hortumlardan (5a) oluşan bir hidrolik mekanizması ve derinlik ayar tekerleğiyle (11) en arkadaki disk bağlantı lamaları (9) aralarına konumlandırılmış Çekme Yayları (12) ile tüm disklerinin (8) irtibatlı olduğu iki adet ince yassı lamalar (7) bulunmaktadır.