Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Yeni bir su pompası TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/01704
Buluş Başlığı Yeni bir su pompası
Başvuru Sahibi ÖMSAN MAKİNA VE PLASTİK SAN. TİC. LTD. ŞTİ.
Buluş Sahibi CENK ÖĞÜT;CAN ÖĞÜT
IPC Sınıfı B65B 11/00;F04B 45/02
Buluş Özeti

Damacanalardan su çekilmesini sağlayan su pompalarından olan buluşumuzun içinde bulunan hava açma kapama sibobu (4-9), ilk defa körük (7) üzerine monte edilerek parça tasarrufu ve montaj kolaylığı sağlanmış ayrıca maliyet düşürülmüştür. Körük (7) kısmının üst bölümünde yer alan körük koruma tamponu (6) körüğün basma kolu ile üzerine uygulanan kuvveti kırıcı set olarak buluşumuza dahil edilmiştir.Musluk (13) üzerinde yer alan su sızdırmazlık oringi sayesinde (11) su sızıntısının önüne geçilmiştir. Ayrıca buluşumuzda yer alan su emiş borusunun (18) hafif bir açıyla eğik olması damacananın zemin yan alanlarında toplanan suyun da kolaylıkla çekilmesini sağlayarak damacanadaki tüm suyun kullanılmasına olanak yaratmaktadır.