Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Kapı ve pencereler için çok boşluklu epdm kauçuk kaplamalı conta TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/01754
Buluş Başlığı Kapı ve pencereler için çok boşluklu epdm kauçuk kaplamalı conta
Başvuru Sahibi SEÇİL KAUÇUK SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi ORHAN KOÇ
IPC Sınıfı E05C 21/00
Buluş Özeti

Bu buluş renkli EPDM (Etilen Propilen Dien Monomer) kauçuk ile kaplı, kapı ve/veya pencere sistemlerinde yalıtım, sızdırmazlık ve/veya estetik amaçlı kullanılan kapı ve pencereler için çok boşluklu contalar ile ilgilidir. Bu buluşla geliştirilen kapı ve pencereler için çok boşluklu kauçuk kaplamalı conta (1), ana elemanlar olarak, renkli EPDM film kaplama (2), conta yerleşme çıkıntısı (3), conta yerleşme çıkıntısı iç boşluğu (4) ve conta basma çıkıntısı (5) ve conta basma çıkıntısı iç boşluğundan (6) oluşmaktadır. Bu buluşla geliştirilen contanın tüm dış yüzeyi veya en azından conta basma çıkıntısı (5) film tabaka halinde renkli EPDM kauçuk kaplanmıştır.