Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Endüstriyel pano kilitlerinde yenilik TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/01760
Buluş Başlığı Endüstriyel pano kilitlerinde yenilik
Başvuru Sahibi MESAN KİLİT ANONİM ŞİRKETİ
Buluş Sahibi RIDVAN MERTÖZ
IPC Sınıfı E05B 23/00
Buluş Özeti

Bu buluş, elektrik panolarında, bilgisayar kabinlerinde, makine kapaklarında, endüstriyel amaçlı kullanılan dolaplarda, kapama görevi yapan ve genelde kapak olarak isimlendirilen yüzeylerin kapanmasını sağlamak ve belirli kişiler haricinde açılmasını engellemek için kullanılan endüstriyel kollu pano kilitlerindeki yenilik ile ilgilidir. Buluş konusu yenilikler, kilidin takıldığı yüzeyden çok az çıkıntılı olması, kol ile gövde arasında yükseklik farkının olmayışı, bağlantı sacı sayesinde sağlam bir yapı elde edilmesi, sızdırmazlık sağlaması, kolun açılış yönünde sadece kapak düzlemine paralel olarak kol dönüş yönünde 90 derece dönmesi, yay sayesinde kolun kol açılma yönünde kendiliğinden açılması, kilitlerken anahtara ihtiyaç duyulmaması ve hem kolun hem de gövdenin yekpare olmasıdır.