Üçüncü kişilerin ücretsiz faydalanabilecekleri ülkemizdeki koruma süresi dolmuş patent,faydalı model ve tasarımlara ilişkin bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.
>
Patent ve tasarım için TÜRKPATENT tarafından verilen (2011/12345 şeklindeki) başvuru numarasıdır. İhtiyaç için Teknoloji Transfer Platformu tarafından verilen referans numarasıdır.
Temizle Ara
Tek silindir tahrikli uzaktan kumanda kontrollü kepçe tertibatı.. TÜRKPATENT Detay Göster Koruma Süresi Bitimi İlanı: 22/06/2015
Koruma türü FaydaliModel
Başvuru Numarası 2005/01892
Buluş Başlığı Tek silindir tahrikli uzaktan kumanda kontrollü kepçe tertibatı..
Başvuru Sahibi GÜVEN KEPÇE MAKİNE İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
Buluş Sahibi MEHMET EMİN DEMİR
IPC Sınıfı B66C 7/00
Buluş Özeti

Mevcut buluş; her türden malzemenin belirli bir konumdan bir diğer konuma taşınması için hidrolik bir mekanizma vasıtasıyla açılıp kapanabilecek biçimde tahrik edilebilen hazneler (18) içeren bir kepçe (19) tertibatı ile ilgili olup, özelliği; bahsedilen kepçe haznelerinin (18) irtibatlandınldığı, içerisinde eksenel doğrultuda hareket edebilen bir mil (9) ve hidrolik yağ (17) içeren bir tek silindir ve bu tek silindir içerisindeki hidrolik yağın (17) belirli koşullarda silindirin alt ve üst kesimlerine iletilmesini sağlayan bir selonoid valf (4) içermesidir.